Datum konání akce

Vyhledat

Vyberte kategorii

IQ-Testuj.cz
úvod

Balet / Tanec

Amore Světlana Zacharova se sólisty Bolšogo těatra
Amore Světlana Zacharova se sólisty Bolšogo těatra

Dostupné termíny

Kongresové centrum, 5. května 65, Praha 4

10.1.2019
Koupit vstupenky Poslat e-mailem
Poprvé v Praze se představí Světlana Zacharova, superstar „Velkého divadla“! 7. května 2018 bude v Kongresovém paláci v Praze uvedeno nové, zcela výjimečné a originální představení v provedení Světlany Zacharovové – superstar ruského baletu a „Velkého divadla“.

Poprvé v Praze se představí Světlana Zacharova, superstar Velkého divadla“!

7. května 2018 bude v Kongresovém paláci v Praze uvedeno nové, zcela výjimečné a originální představení v provedení Světlany Zacharovové – superstar ruského baletu a „Velkého divadla“. Myšlenka představení propojuje tři díla tří různých choreografů. Partnery světové baletní jedničky budou tři talentovaní mistři baletu „Velkého divadla“. Hudba, choreografie a nálada tří děl jsou zcela odlišné, spojuje je však jediné, a to slovo „Amore“ (láska).

Na scéně bude Světlana Zacharova zářit vedle takových talentovaných mistrů baletu, jakými jsou Michail Lobuchin, Denis Roďkin a Denis Savin.

Amoreje výsledkem tvůrčího hledání tří světoznámých choreografů: Jurije Posochova („Balet San Francisco“), Patricka de Bana („Vídeňský státní balet“) a Marguerity Donlon (choreografky z Irska, pracující v Německu). 

První dílo „Francesca da Rimini, balet Jurije Posochova, je věnováno stejnojmennému symfonickému dílu Čajkovského, pro něhož je inspirací milostný románek z klasiky Dante Alighieriho Božská komedie“.

Druhé dílo Rain Before It Falls“ / „Dokud nezačalo pršet“/ se charakterizuje abstrakcí a mysterií. Jeho choreografem je Patrick de Bana, který zde vystupuje i jako sólista a interpret.  Hudební doprovod je zkomponován z barokní Bachovy hudby a moderní elektroniky О. Respighiho a C. Pino Quintany.

Třetí dílo „Strokes Through the Tails /Tahy přes chvosty not/ spojuje mistrovské umění artistů baletu a hudbu velikého Mozarta s jeho Symfonií č. 40 g-moll“. Choregrafkou je Marguerita Donlon. Toto život probouzející dílo s sebou nese dobrou náladu a je tím nejlepším zakončením celého večera.

Kostýmy pro Strokes Through the Taila Francesca da Rimini“, vytvořené ruským módním designérem Igorem Čapurinem, jsou velmi „lakonické“ a symbolické. Své hrdiny mistr odívá jen do bílé a červené. Bílá barva vyjadřuje nevinnost, červená pak lásku a smrt.

To vede k tomu, že „Láska“ se stává novým krokem vzhůru pro Světlanu Zacharovovou, která potvrzuje svůj status hvězdy č. 1 světového baletu.

Světová premiéra představení proběhla 12. května 2016 v „Teatro Comunale Luciano Pavarotti“ v italské Modeně, 24. května 2016 pak v ruském „Velkém divadle“.

bolšoj těatr, bolšoj balet, velke divadlo, bolšoj těatr balet

 

Trvání akce

10.1.2019
!
ZMĚNA TERMÍNU!
Původně: 7/5/2018
Nově: 10/1/2019

Vstupenky zůstávají v platnosti. Případně Vám bude vstupné vráceno v místě zakoupení. Děkujeme za pochopení.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.