Datum konání akce

Vyhledat

Vyberte kategorii

IQ-Testuj.cz
úvod

Opera / Opereta

Libuše
Libuše

Dostupné termíny

Národní divadlo, Národní 1, Praha 1

27.10.2018
Koupit vstupenky Poslat e-mailem
Opera - Libuše - Bedřich Smetana, režie Petr Novotný

Libuše není jen vrcholnou slavnostní operou, nýbrž představuje také významný symbol české národní kultury. Bedřich Smetana dokončil tuto operu v roce 1872, na jevišti však zazněla až o devět let později při prvním otevření Národního divadla. Toto dílo je určeno především pro slavnostní příležitosti a i dnes je v Národním divadle uváděno pouze ve významné dny a o státních svátcích. Smetana v něm mistrovsky zpracoval mytický příběh o bájné české kněžně a sporu dvou bratří, ústící v akt smíření a obraz věštby radostné budoucnosti českého národa. Libuše je nerozlučně spjata s moderními českými dějinami i dějinami Národního divadla, kde mnohokrát v minulosti zazněla jako dílo zcela mimořádné svým humanistickým a společenským poselstvím.

Titulní roli vždy interpretovaly přední sólistky souboru. V současné inscenaci zpívá Libuši slavná česká sopranistka světového renomé Eva Urbanová.

Účinkuje orchestr a sbor Národního divadla.

Obsazení a více informací o představení zde

Fotografka inscenace: Hana Smejkalová


Trvání akce

27.10.2018
!

Délka představení: 3 hodiny 30 minut.

Opera je nastudována v češtině a v představení jsou použity anglické a německé titulky.Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.